O systemie

System SMDP, czyli System Monitoringu Dozowania Płynów, przeznaczony jest dla wszystkich firm wykorzystujących w swojej działalności media płynne wymagające wewnątrzzakładowej kontroli i rozliczenia.

Dzięki SMDP pobieranie płynów będzie możliwe tylko dla wcześniej zdefiniowanych pojazdów i osób, a wszystkie te tankowania zostaną zarejestrowane i zapisane w systemie. Rozliczenie wydanego płynu dzięki prostemu w obsłudze, a zarazem posiadającego wiele możliwości filtracji programu PC, jest bardzo przejrzyste i czytelne. Dodatkowo wbudowany moduł analityczny do wyliczania średniego zużycia płynu przez poszczególne pojazdy oraz możliwości ukrycia kierowcy podglądu wartości tankowanego płynu sprawi, że zjawisko podkradania przez użytkowników płynu znacznie osłabnie.

Modułowa budowa systemu pozwala w prosty i ekonomiczny sposób na konstruowanie instalacji, obsługującej zarówno małe stacje z pojedynczym punktem wydawczym, jak i duże sieci dystrybucji płynów w wielu stacjach.

System SMDP w każdej chwili może być rozszerzany, dzięki czemu będzie rozwijał się razem z Państwa firmą i zawsze będzie w stanie spełnić Państwa oczekiwania.

SMDP oferowany jest w dwóch wariantach zakupowych:

  • licencja wieczysta – instalacja, utrzymanie i konfiguracja oprogramowania z wykorzystaniem infrastruktury komputerowej i sieciowej klienta. Każda nowa licencja zawiera 12-miesięczny okres subskrypcji maintenance, który gwarantuje darmowe wsparcie techniczne oraz dostęp do aktualizacji. Subskrypcja maintenance jest dobrowolna i nie jest wymagana jej ciągłość.
  • subskrypcja CLOUD NOWOŚĆ 2021! – w ramach stałego abonamentu miesięcznego za każdy zarejestrowany w systemie sterownik wydawczy, klient uzyskuje dostęp do programu przez platformę webową ARCCAN CLOUD. W ramach subskrypcji CLOUD klient ma zawsze dostęp do najnowszej wersji oprogramowania, zapewnione bezpieczeństwo danych i brak konieczności wykorzystywania własnej infrastruktury komputerowej i sieciowej. W usłudze CLOUD mogą pracować wyłącznie sterowniki wydawcze komunikujące się On-line.

System występuje w 6 wersjach. Poniższa tabelka jest pomocna w pierwszym etapie doboru odpowiedniej wersji systemu. Przedstawia porównanie kluczowych cech wszystkich jego odmian.

Wersja Starter CLOUD to jedyna darmowa subskrypcja w usłudze CLOUD. Podstawowe funkcje systemu dla niewymagających, bardzo małych firm i gospodarstw rolnych. System pozwala na zdefiniowanie maksymalnie 10 pojazdów i wyświetla jedynie 300 ostatnich rekordów tankowań.

Wersje z licencją wieczystą Basic 4.0 i Standard 4.0 powstały na potrzeby mniej wymagających klientów, którzy od systemu wymagają podstawowej funkcjonalności w obrębie swojej firmy. Jedynie w tych wersjach sterowniki stanowiskowe mogą komunikować się z oprogramowaniem metodą ręcznego, dwukierunkowego przenoszenia danych identyfikatorem z pamięcią COD200.

Wersje Basic 4.0 CLOUD i Standard 4.0 CLOUD posiadają pełną funckjonalność wersji swoich odpwiedników w systemie licencji wieczystej z wyłączeniem możliowści ręcznego przenoszenia danych identyfikatorem z pamięcią COD200.

Wersje Optimum i Optimum CLOUD charakteryzują się optymalnymi możliwościami w optymalnej cenie. Wariant ten powstał w odpowiedzi na liczne zapytania ze strony klientów, którzy poszukiwali kompromisu pomiędzy wersją Standard i Professional. Wraz z rozwojem firmy i pojawieniem się nowych wymagań, system w dowolnym momencie może zostać zaktualizowany do wyższej wersji.

Wersje Professional i Professional CLOUD to najbardziej rozwinięte wersje systemu dla wymagających klientów, przeznaczone do pracy w obrębie jednej firmy. W tych wersjach, sterowniki stanowiskowe, dzięki specjalnym modułom rozszerzeń, mogą obsługiwać wiele punktów dystrybucyjnych.

Wersja Enterprise to jedyna wersja systemu, przeznaczona do pracy w obrębie wielu firm. Stworzona z myślą o hurtowniach obsługujących swoich klientów lub firm z oddziałami niezależnymi. Posiada funkcjonalność wersji Professional rozszerzoną o funkcje przydatne dla działalności hurtowni.

SMDP jest prawdopodobnie jedynym na rynku systemem zarządzania posiadającym znaczące certyfikaty: niemiecki TUV i rosyjski GOST!

Serdecznie zapraszamy do głębszego zapoznania się z SMDP. Zapewniamy, że system nasz zainteresuje Państwa swoimi możliwościami, a jego zakup okaże się najtrafniejszą decyzją.